O nas

Fundacja Ergo zrzesza profesjonalistów z zakresu nowoczesnych sposobów nauczania. Korzystamy z narzędzi edukacyjnych, mamy specjalistów od organizacji eventów, szkoleń i warsztatów prowadzonych zarówno z prywatnej inicjatywy, jak i przy współpracy z fundacjami i stowarzyszeniami. Nasz zarząd tworzą doświadczeni mówcy, organizatorzy, marketingowcy, prawnicy oraz specjaliści od pozyskiwania funduszy unijnych. Po 10-letnim doświadczeniu działalności w innych instytucjach postanowiliśmy stworzyć miejsce do wszechstronnego działania. Naszą organizację tworzą ludzie z pasją, działacze społeczni oraz wolontariusze.  

Zarząd fundacji

Jakub Winiecki

Prezes Fundacji Ergo

Magister psychologii, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Od 8 lat tworzy projekty edukacyjne, współpracując z różnymi organizacjami. Wygrał Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich w 2016 roku. Był członkiem zespołu merytorycznego Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich, Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich oraz dwukrotnie Pucharu Polski Debat Oksfordzkich. Należał również do zespołu do spraw etyki Mistrzostw w 2022 roku oraz turnieju Debat Parlamentarnych „Gdańsk Novice”. W Fundacji Ergo koordynuje projekty pod kątem merytorycznym i organizacyjnym. Prywatnie interesuje się głównie sztuką, szczególnie muzyką i filmem, gra na gitarze, w szachy, a wolnym czasie odwiedza kort tenisowy.

Orest Lewosiuk

Wiceprezes Fundacji Ergo

Zajmuje się debatami od 2016 roku. Aktywnie debatuje (jest półfinalistą Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych 2022) oraz szkoli i sędziuje. W Fundacji w głównej mierze skupia się na zarządzaniu ludźmi, organizowaniu działań oraz nadzorowaniu projektów. Jest koordynatorem i pomysłodawcą Trójmiejskiej Ligi Debat oraz Pucharu Polski Debat Oksfordzkich. Ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji UG oraz Ekonomię na Wydziale Ekonomicznym UG. Oprócz działalności w Fundacji jest także aktywnym sędzią piłkarskim z ramienia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Dawid Imach

Wiceprezes Fundacji Ergo

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Debatami zajmuje się od 2015 roku. W tym czasie zdobył Mistrzostwo Polski jako debatant oraz sędziował turnieje regionalne i ogólnopolskie, wchodząc wielokrotnie w skład panelu sędziowskiego debat finałowych. W fundacji odpowiada za dział prawny, rozliczenia oraz przygotowywanie umów. Zawodowo jest specjalistą ds. pozyskiwania funduszy unijnych. Pasjonuje się piłką nożną, w szczególności grą na bramce. 

Jacek Sołtysiak

Wiceprezes Fundacji Ergo

Działalnością debatancką zajmuje się od 10 lat. Dwukrotny akademicki wicemistrz Polski Debat Oksfordzkich w latach 2018 i 2021. Był koordynatorem VIII edycji Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich. Z wykształcenia jest specjalistą od komunikacji w biznesie oraz marketingu w social-mediach. Jego doświadczenie sprawia, że organizowane wydarzenia trafiają do licznej grupy odbiorców, którzy stale wracają do jego postów. W fundacji zajmuje się kontaktem z mediami, nadzorowaniem social mediów oraz szeroko rozumianym marketingiem. 

Mikołaj Magnuszewski

członek zarządu

Mistrz Polski Debat Oksfordzkich z 2016 roku. Aktywny sędzia, debatant oraz trener wystąpień publicznych. Prowadzi szkolenia dla młodych osób dopiero wkraczających w świat debat oraz dla grup bardziej zaawansowanych. W fundacji odpowiada za pozyskiwanie funduszy, kontakty z firmami prywatnymi oraz podmiotami publicznymi. Zawodowo zajmuje się pozyskiwaniem funduszy unijnych oraz obsługą firm prywatnych z zakresu dotacji. Prywatnie fan muzyki i były perkusista. 

Maciej Laskowski

członek zarządu

Absolwent wydziału ETI Politechniki Gdańskiej oraz debatant i sędzia na zawodach ogólnopolskich. Aktywnie działa na rzecz rozwoju debat na Pomorzu od 2016 roku. Autor popularnego licznika debatanckiego, używanego na wielu turniejach rangi lokalnej oraz ogólnokrajowej. Prywatnie interesuje się filmowaniem i fotografią, a przykładami jego prac są kadry prezentowane na tej stronie. Jest autorem licznych wideo z turniejów i wydarzeń oraz prowadzi transmisje LIVE z najważniejszych gal organizowanych przez Fundację.